כמה עובדות על דוברי פורטוגזית

article-icon

כל פורטוגזית והשפה שלה

המילה מפה קיימת גם בפורטוגזית, השפה מדוברת אפילו בסין והכי נפוץ לצחוק על בלונדיניות: דברים שבטח לא ידעתם על דוברי פורטוגזית:

פורטוגזית השפה ה-3 המדוברת ביותר בעולם!

אחרי אנגלית וספרדית, השפה הפורטוגזית שולטת ברחבי העולם עם פרישה בכל יבשת ובמדינות שוודאי לא חשבתם לשמוע בהן "סניור", כמו סין. עם למעלה מ-200 מיליון דוברי השפה, תרגום לפורטוגזית יכול להקפיץ אתכם לראש הרשימה כשמדובר על קורות חיים, אתרי אינטרנט, קידום ושיווק מוצרים ועסקים ועוד. תרגו תרגומים – חברת תרגום מקצועית מעסיקה מתורגמנים שמסוגלים לתרגם לפורטוגזית כל סוג ותוכן עבור כל פלטפורמה וממשק במומחיות, מקצועיות, יעילות והקפדה.

ספרדית ופורטוגזית הן בכלל לא תאומות זהות!

למרות קווי דימיון בין השפה הספרדית לשפה הפורטוגזית, קיימת נטיה שגויה ביותר (!!!) לחשוב שפורטוגזית היא דיאלקט נגזר של השפה הספרדית. חברת תרגום מקצועית שמקבלת פניה עבור תרגום לפורטוגזית תדע להבחין בין המבנה, השפה הלשונית ותכני הטקסט של שתי השפות הנתפסות כזהות.

מילים מוכרות משפות אחרות

'טלוויזיו', 'יוניברסידדו' ואפילו 'מפה' – מילים רבות בשפה הפורטוגזית מושאלות משפות אחרות כמו ערבית, צרפתית ואנגלית, דבר שמקל על דוברי שפות שונות להבין ואפילו לערוך ולבצע תרגומים לפורטוגזית. לתרגו תרגומים צוות מתורגמנים שבקיאים במספר שפות, עובדה אשר מייצרת ערך מוסף לתרגומים הכוללים שפות מיוחדות כמו השפה הפורטוגזית.

פורטוגזית שפה לא קשה

אם יש לכם כישרון לשפות, או שיש לכם מעט ידע בספרדית, איטלקית ואפילו צרפתית, וודאי תבחינו במילים רבות דומות שיקלו עליכם את ההשתלבות והלמידה של השפה הפורטוגזית. גם אם טעיתם בהגיה של המילה, לא נורא, בדרך כלל יבינו את הכוונה. אך כמובן שיש כאן תמרור אזהרה רציני! החוק הזה לא תקף עבור תרגומים לפורטוגזית, עבורם הצוות של תרגו תרגומים ערוך ומזומן.

רוצים להצחיק ולהרשים דוברי פורטוגזית?

נושאי הבדיחות הנפוצים ביותר בקרב דוברי פורטוגזית הם עורכי דין, פוליטיקאים, בלונדיניות וחמות. אם אתם מתכננים לנסוע למדינה עם ריכוז גבוה של אוכלוסיית פורטוגזים, שננו לעצמכם בדיחה ותשברו את הקרח בשפה שונה. עצה שלנו? חפשו בדיחות קצרות בפורטוגזית באינטרנט, כתבו על פתק והשתמשו בו ברגע המתאים. אם אתם מתקשים בלספר בדיחות גם בעברית, אולי תעדיפו להתחבב על דובר פורטוגזית עם משפט מחץ שכיח בשפה שמשמעותו "אדם שמסוגל להביט, מתבונן. אדם שמסוגל להתבונן, מבחין", וכדי שלא תסתבכו בחיפושים, תירגמנו בשבילכם את משמעות המילים: Se podes olhar, vê. Se podes ver, repara.

שינוי גודל גופנים