הגיע הזמן לתירגומינוס בספרדימוס!

article-icon

על ספרדית ותפוצה בעולם

ספרד, ספרדית, ספרדים וכל השאר

אם הדבר היחיד שאתם יודעים להגיד בספרדית זה מסי, אתם מפספסים עוד המון אנקדוטות מיוחדות ומקסימות שתוכלו למצוא וללמוד מהשפה הספרדית. זה מתחיל במקור של שם המדינה – ספרד – שמשמעותו בספרדית היא מדינת הארנבים, וממשיך עם ביטויים שמצטלצלים בחושניות על הלשון ובאוזן, לא סתם אומרים שהשפה הספרדית היא שפת הרומנטיקה. לפני שאתם שוקעים בחלומות בהקיץ על חופי הקוסטה בראבה, ארוחת טאפאס וסייסטה טובה, תדעו שספרדית אינה השפה הבלעדית של ספרד והיא נפוצה בקרב כ-100 מיליון דוברים כשפה שניה ,מה שהופך אותה לשפה השניה הכי מדוברת בעולם, ולמעשה, ישנם יותר דוברי ספרדית כשפת אם מאשר דוברי אנגלית כשפת אם.

מקור השפה מגיע מחצי האיברי שתרם לעיצוב שפת האם במדינות ספרד, פורטוגל, אנדורה וגיבלרטר, ועם השנים, חצה את היבשות לדרום אמריקה, המכונה בפי כל אמריקה הלטינית על שם מוצא השפות המגוונות באזור שנגזרות מלטינית. מילים בשפה הספרדית דומות פעמים רבות למילים באנגלית, רק בתוספת או שינוי של ניואנסים המיוחדים לשפה. לכן, זה ממש לא מפליא שספרדית היא השפה הזרה הכי נפוצה ללמידה באמריקה ובאירופה. עובדה זו מתחזקת על ידי מומחים הטוענים שתוך 50 שנה, השפה הספרדית תהווה כ-50% מדוברי השפה בארה"ב. עם כאלה נתונים, תהיו חייבים להשקיע כשמדובר על תרגומים לספרדית.

תרגום מעברית לספרדית

בין אם מדובר על תרגום מספרדית לעברית או להפך, אתם חייבים לזכור דבר בסיסי: ישנם שני סוגים של ספרדית, ספרדית אירופאית וספרדית של אמריקה הלטינית. למה זה חשוב אתם שואלימוס את עצמכם? התשובה ברורה. אם אתם מעוניינים לשווק, לפרסם או לתקשר עם דובר ספרדית שחי בספרד, הפניה אליו תהיה שונה מזה שחי בפרו לדוגמא. לכן, תרגומים לספרדית חייבים להיות ברורים ולציין לאיזו מדינה וקהל יעד הטקסט מכוון. תרגומים לספרדית שיפספסו את נקודת ההנחה החשובה הזאת עלולים להוביל לבזבוז של כסף וזמן.

אז אם לא הבנתוס עדיין – תרגום לספרדית זו הדרך שלכם להגיע לקהל היעד הכי גדול בעולם! שלא תתבלבלו, אנגלית היא שפה בינלאומית, אבל זה רק כי בישראל, זו שפה שנלמדת באופן מקיף מגיל קטן. בעולם, המצב קצת שונה ויש סיכוי שאם תבנו רק על תרגומים באנגלית, תפספסו את המטרות שלכם. תרגומים לספרדית יכולים לקדם אתכם. בין אם מדובר על תרגום מעברית לספרדית של עסק או מיזם שברצונכם לתרגם, או על תרגומים מספרדית לעברית של מוצר שבחרתם להחדיר לישראל, או תרגומים לספרדית בתחומים אישיים, משפטיים ותיירותיים – אל תחמיצו את ההזדמנות לפנות, לעבוד ולתקשר עם 44 מדינות ברחבי העולם. ויוה א-ספניה!

 

שינוי גודל גופנים